Yüz Tanıma Sistemi Ankara

YÜZ TANIMA SİSTEMİ TEKNOLOJİLERİ VE UYGULAMALARI 

   Yüz tanıma, bilim kurgu konusu olmaktan çıkıp, gerçek dünyaya güvenli bir şekilde geçerek, günümüzde görüntü analiz yazılımlarının en popüler uygulamalarından biri olmuştur. Pek çok insan, gözetleme ve istihbarat toplanmasında çeşitli kullanım durumlarıyla birlikte, bunun uğursuz bir teknoloji olduğunu düşünmektedir.

Bununla birlikte, yüz tanıma sistemi ve yazılımının  uygulamalarının çoğu bizi davetsiz misafirlerden korumak için geliştiriliyor. Örneğin, geçiş kontrolü yüz tanımanın en yaygın kullanım alanlarından biridir. Akıllı telefonunuzu sadece ona bakarak açıyorsanız, böyle bir teknolojinin rahatlığını anlıyorsunuz. Çok geçmeden, sadece sizi tanıması için izin vererek bir ATM’den para çekebilirsiniz.

yüz tanımada karektesitik özellikler

YÜZ TANIMA TEKNOLOJİSİ NASIL ÇALIŞIYOR?

Biyometrik yüz tanıma matematiksel algoritmaları, görüntü işlemenin çeşitli aşamalarını takip eder:

 • Yakalama 
  İlk adım, sistemin önceden belirlenmiş koşullarda ve belirli bir süre boyunca fiziksel veya davranışsal örnekler toplamasıdır.
 • Ekstraksiyon 
  Daha sonra, toplanan tüm şablonlar, bunlara dayalı şablonlar oluşturmak için örneklerden çıkarılmalıdır.
 • Karşılaştırma 
  Ekstraksiyondan sonra, toplanan veriler mevcut şablonlarla karşılaştırılır.
 • Eşleştirme
  Yüz Algılama Teknolojisinin son aşaması, yüzün yeni bir örnekteki özelliklerinin yüz veritabanından biriyle eşleşip eşleşmediğine karar vermektir. Genellikle sadece bir saniye sürer. Yüz tanıma teknolojisinin inanılmaz kullanımları her geçen gün büyüyor. İnceleme, inceleme ve izleme için zaten kullanılıyor. Tüm dünyada hükümetler, potansiyel ve mevcut tehditleri tanımlamak için kullanıyorlar. Perakendeciler ve her türlü işletme, şüpheli satıcıları arar veya işçilerin devam kontrollerini takip eder. Yüz Tanıma ile kullanıcı deneyimini artıran birçok  sosyal medya uygulaması var. Havaalanları ve tren istasyonları, stadyumlar ve nakit noktaları ile kamu kullanımının yanı sıra, medikal uygulamalarda yüz tanıma teknolojisinin ilerleyen bir uyarlaması bile var. Ancak böyle bir teknolojik yaklaşım, insanların mahremiyetini ihlal edip etmediği konusunda daha fazla farkındalık ve soru ortaya çıkarıyor. Yüz tanıma teknolojisi geleceği dünyasında yaşamak güvenli midir? 

YÜZ TANIMA SİSTEMİNİN FAYDALARI

Bir yüz izleme sisteminden bekleyeceğiniz temel faydalar;

 1) Güvenlik Seviyesinin İyileştirilmesi

İlk paragrafta dediğimiz gibi, bir yüz biyometrik sistemi güvenlik önlemlerinizi büyük ölçüde geliştirir  . Hem çalışanları hem de bölgeye gelen ziyaretçileri takip edebilecek olursanız, tüm şirketlerin binaları korunacaktır. Erişim izni olmayan ya da orada bulunma izni olmayan herkes, izinsiz giriş hakkında sizi anında uyaran tanıma sistemi tarafından yakalanacaktır.

2) Kolay Entegrasyon Süreci

Çoğu zaman, entegre yüz tanıma araçları, şirketlerin kurduğu mevcut güvenlik yazılımı ile oldukça kusursuz bir şekilde çalışır. Ayrıca bir şirketin bilgisayar sistemi ile etkileşim için programlamak da kolaydır.

Yüz Tanıma entegrasyonu için uygun hale getirmek için kendi yazılımınızı yeniden geliştirmeye ek para ve zaman harcamazsınız. Her şey zaten uyarlanabilir olacak.

3) Yüksek Doğruluk Oranları

Günümüzde, yüz izleme teknolojisinin başarı düzeyi her zamankinden daha yüksek oldu. Yardımı sayesinde 3D Yüz Tanıma Teknoljileri  ve kızılötesi kameralar tanımlama işlemi gerçekleşir. inanılmaz doğru ve mükemmel sonuçlar üretilebilir. Bu tür bir sistemi kandırmak zordur, bu nedenle FR dijital güvenlik yazılımının, tesisleriniz için daha iyi bir koruma düzeyi sağlamak için katılımcıların her yönünü başarılı bir şekilde izleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Doğruluk, kötü yüz tanıma yazılımlarından gelen yanlış anlamalar ve yanıltıcı garipliklerin olmayacağını garanti eder. Yüksek doğruluk düzeyleriyle doğru kişinin doğru zamanda tanınacağından emin olabilirsiniz.

 4) Tam Otomasyon

Güvenlik görevlileri veya şirketin dışındaki resmi temsilciler tarafından yapılan manuel tanıma yerine, yüz tanıma teknolojisi tanımlama sürecini otomatik hale getirir ve fbeklemeyeve duraklatmalara gerek kalmadan kusursuz bir geçiş kontrol süreci sağlar r. 24/7 kameraları izlemek için bir çalışana bile ihtiyacınız olmayacak.

Otomasyon kolaylık anlamına gelir ve masrafları da azaltır. Bu nedenle, herhangi bir girişimci, görüntü tanımlama sistemlerinin tamamen otomatik hale gelmesinden hoşlanır.

5) Devam Kontrol Uygulamalarında İhmalleri Azaltır.

Yüz tanıma teknolojisi şirketlere sunduğu en büyük avantajlardan biri, çalışanlar için personel takip sistemidir.. Sektörel dezavantajları, kişisel kötü niyetleri ve fiziksel kart unutma durumlarını geçmişte bırakan bu teknoloji işletmeleri oldukça rahatlacaktır.

 BENZER İÇERİKLER VE BAĞLANTILI ÜRÜNLER

Yüz Tanıma Fiyatları Ankara

Personel Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma Cihazı Ankara

elikon geçiş kontrol

PROJE VEYA ÜRÜN SOR ANINDA BİLGİ AL