Kollu Bariyer Standart KB-06

Kollu Bariyer sistemleri,kollu bariyer fiyatları,kumandalı bariyer,bft bariyer

  • Kollu Bariyer Standart KB-06

Kollu Bariyer Standart KB-06


KB-06 Kollu Bariyerimiz kol uzunluğu 6 metreye kadar problemsiz çalışan bariyerimizdir. Motor Kuvveti, kolu dengeleyen yay mekanizması bu kol uzunluğuna göre seçilmiş ve dizayn edilmiştir. Uzun geçiş alanları olan otoparkları olan Ankara!lı müşterilerimizin gönül rahatlığı ile kullanabilecekleri bir ürün...

Kollu Bariyer'in kol hızı harmonik titreşimlidir. Bu sayede kol hareketinde yumuşak kalkış ve duruş sağlanır, mekanik aşınma minimum seviyededir. Kollu Bariyeri ve bariyerin çok yoğun kullanımı mümkündür.

Sistemde ayrıca elektronik yumuşak kalkış (soft start) mevcuttur. Bu sinüzoidal kol hareketini destekleyen ve sonucunu güçlendiren bir özelliktir.

Hızlı Açılma - Yavaş Kapanma : Bariyer kullanımında beklenen özellik hızlı açılmasıdır. Müstesna bazı uygulamalar haricinde kapanma hızı çok önemli değildir. Tecrübelerimiz, yavaş kapanan kolun dikkatsizlik ve acelecilik sonucu meydana gelen bariyer kazalarını büyük ölçüde önlediğini göstermiştir.

Bariyer Emniyet Fotoseli : Sürgülü kapının çalışma alanı içerisine emniyet fotosellerinin görüş alanı içine herhangi bir engel girdiğinde kapının kapanması önlenir. Kapanma esnasında emniyet fotoseli bir engel algılarsa, kapı durup engel ortadan kalkana kadar bekler, sonra otomatik olarak açılır.

Kol Altında Sıkışma Algılama Özelliği : Kapı, fotoselin görmediği bir noktada bir engele rastlarsa, temastan ve sistem sıkışma algıladıktan sonra elektronik sıkışma algılama devreye girerek kapıyı durdurur ve 1 sn süre ile aksi yönde hareket ederek kapıyı sıkışma durumundan kurtarır ve 30s’lik bekleme konumuna geçer.

Otomatik Kapanma : Bariyer Kapı açıldıktan sonra kol kapanması için ayarlanabilir. Otomatik kapanma özelliği kontrol kartı üzerindeki Dip-switch ile aktif ya da pasif hale getirilebilir. Kol açık kalma süresi ayarlanabilir.

Bariyer Kol Kilitlenmesi : Mekanik konstrüksiyonu sayesinde kol nihai konumlarda kilitlenir. Dışarıdan müdaheleler ile kolu kaldırmak ve iç mekanizmaya zarar vermek mümkün değildir. Harici kol kilidi gerektirmez.

Akü İle Kullanım : İstenildiğinde sisteme akü bağlanabilir. Elektrik kesildiğinde akünün durumuna göre bariyer ortalama 50 açma/kapama yapabilir. Akü desteği arttırılarak açma/kapama sayısı da arttırılabilir.

Manuel Bariyer Kullanımı : Elektrik kesilmesi halinde (veya istenildiği zaman) bariyer manuel olarak hareket ettirilebilir.

Bariyer Kontrol Donanımları : Uzaktan kumanda, açma-kapama butonu, kart okuyucu ve el izi, parmak izi, göz retinası vs. gibi biometrik okuyucular gibi her türlü access kontrol sistemi ile çalıştırılabilir.

Powered by Bilgeweb