Geçiş Kontrolde Kullanılan Kart Çeşitleri Nelerdir?

Proximity Kart Ankara

Geçiş Kontrolde Kullanılan Kart Çeşitleri Nelerdir?

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri söz konusu olduğunda , özellikle de kart erişimi söz konusu olduğunda atılacak birçok terim vardır. Kaydırma kartları, yakınlık kartları, RFID kartları, akıllı kartlar; hepsi aynı şeyi yapan sonsuz bir kart listesi gibi görünüyor. Öyleyse, bu farklı kartlı erişim kontrolü türleri arasındaki fark nedir ve sizin için hangisi doğrudur? 

Proximity Kartlar

Proximity kartlar birkaç farklı malzemeden yapılabilir, ancak hepsi aynı şekilde çalışır; kart okuyucunun yakınında tutularak, okuyucu ile fiziksel temas kurmaya gerek kalmadan. Bu, onları okuyucuyla fiziksel olarak temas kurması gereken kaydırmalı kartlardan veya diğer temas tarzı kartlardan ayırır.

Proximity Kart 125 kHz'lik radyo frekanslarında çalışan Aktif veya Pasif olabilir. Pasif Kartlar, kartta gömülü olan kodlanmış numarayı okuyan okuyucudan gelen radyo frekansı (RF) sinyalleriyle desteklenir. Bunlargeçiş kontrol için kullanılan en yaygın yaklaşım kartıdır.

Proximity kartlar hemen hemen her zaman kart okuyucusu ile iletişim kurmak için Wiegand protokolünün bir şeklini kullanır . Temel Yakınlık Kartları, genellikle kredi kartıyla aynı boyutta, incedir ve plastikten gömülü kablosuz antenli PVC'den yapılmıştır. 

Mifare Kart
 

Akıllı Kartlar, geçiş kontrol kartı teknolojisindeki en son ve adından da anlaşılacağı gibi en gelişmiş olanlardır. Temassız akıllı kartlar proximity kartlar gibidir, ancak orijinal teknolojiyi daha da geliştirmiştir. Akıllı kartlar genellikle proximity kartlarda olduğu gibi 125 kHz frekansı kullanmak yerine, 13.56 mHz'de yayın yapar - bu çok daha hızlı, daha güçlü ve güvenilirdir. Standart okuma kontrolü kullanımlarına ek olarak, sadece okumaya ek olarak veri yazma yeteneğine de sahiptirler, bu da çok daha fazla bilgi saklayabilmelerini ve bir dizi farklı uygulamada faydalı olmasını sağlar.

Normal pasif proximity kartları gibi, akıllı kartların da dahili bir güç kaynağı yoktur, bunun yerine yakınlıkta yerleştirildiğinde kart okuyucusuna gömülü antenden bir RF sinyali iletmek için indüktörler kullanılır. Veriler çok daha yüksek hızlarda - 106 ila 848 kbit / saniye herhangi bir yerde - hızın çok önemli olduğu durumlarda onları mükemmel kılar. Ayrıca, akıllı kartlar, geleneksel 125 kHz yakınlık kartlarından çok daha fazla veri depolayabilir ve bu sayede tüm kimlik bilgileri seçeneklerine izin verir.

 Kombine Akıllı / Proximity Kartlar

HID PROXİMİTY CARD

HID Proximity kartlar , aşağıdaki altı alt tipte gelen 125kHz kartlardır:

 1. HID® Proximity 1351 ProxPass® II Aktif Etiket , HID formatı ve 37 bit uzunluğa kadar numaralandırma sistemi ile kodlanabilen araçlar için uzun mesafeli bir yakınlık etiketidir. Altı fit okuma aralığında kullanılabilir. 2 ila 5 yıl pil ömrüne sahiptir.
 2. HID® Proximity 1336 DuoProx® II Card , tek bir kartta yakınlık, manyetik şerit ve fotoğraf tanımlama özellikleri dahil olmak üzere ISO-ince bir karttır.
 3. HID® Proximity 1598 Smart DuoProx® II Kartı , 4000 Oe High Coercivity standardına göre manyetik şerit teknolojisine sahip çok teknolojili bir karttır. Akıllı cipsleri yerleştirebilir. Fotoğraflar için optimize edilmiş grafik kalitesinde bir yüzeye sahiptir ve iki malzemeden oluşur: PVC veya PVC / polyester.
 4. HID® Proximity 1597 Smart ISOProx® II Kartı , fotoğraf kimliği, manyetik şerit, barkod ve sahteciliğe karşı koruma unsurları ile kişiselleştirme olanakları dahil olmak üzere çok teknolojili, temas tabanlı, kredi kartı boyutunda, akıllı talaşa yerleştirilebilen yakınlık kartıdır. Bu nedenle, yakınlık erişim kontrolü, BT erişimi, veri koruması, borç işlemleri, otopark, sağlık bilgileri depolama ve tek bir kartla fotoğraflı kimliklendirme ile uyumludur.
 5. HID® Proximity 1386 ISOProx® II Kartı , hologramlar, ultraviyole flüoresan mürekkepleri, mikro baskı veya özel logolar gibi güçlü sahteciliği önleme özellikleri de dahil olmak üzere 0,03 "nominal kalınlığa sahip ISO 7810 uyumlu bir karttır.
 6. HID® Proximity 1326 ProxCard II® Kapaklı Kart , 137 milyardan fazla kod içeren, 85 bit biçime kadar formatları destekleyen, uygun maliyetli, evrensel olarak uyumlu bir erişim kartıdır. Yerinde görüntü yazıcıları ile çalışan bir PVC kaplama ile birlikte geliyor.

HID Proximity kartlar , fotoğraf kimliğiyle yerinde kimlik yönetimi çözümlerinin yanı sıra orijinal ve sahte kartları kontrol etme ve keşfetme ihtiyacı duyan kuruluşlar için en iyi sonucu verir .

İCLASS® KARTI

Bu kart, yüksek frekanslı, çok güvenli bir temassız akıllı kart çözümüdür . Her biri aşağıdaki özelliklere sahip dokuz alt tipte gelir:

 • İCLASS SE'ye geçiş için iCLASS, HITAG1 ve HITAG2 içeren çoklu teknoloji kartı.
 • Doğrudan görüntü ve termal transfer erişim kartı.
 • Yüksek dayanıklılık 13.56 MHz temassız akıllı kart.
 • Bir iCLASS okuyucusundan daha gelişmiş bir erişim kontrol sistemine yükseltme imkanı
 • 125 kHz HID Proximity ile 3.56 MHz iCLASS akıllı Kart.
 • Akıllı temas çipli ve PVC veya kompozit kart gövdeli manyetik şeritli kart.
 • 125 kHz HID Proximity ve isteğe bağlı kontak akıllı çip modülü olan veya olmayan.
 • Yakınlık, manyetik şerit, akıllı çip kartına PVC veya kompozit kart gövdesi ile temas kurun.

Kart, mevcut erişim kontrol sistemini daha güncel bir çözüme yükseltme sürecinde olan birden fazla yerde çok yönlü teknolojilere ihtiyaç duyan kuruluşlar için en uygun olanıdır

Powered by Bilgeweb